OFL në Vlorë, dy vëllezërit e dënuar në Itali për trafik droge duhet të justifikojnë pasurinë

TIRANË - Operacioni "Forca e Ligjit" i ka dërguar kërkesën me shkrim të për vetëdeklaruar dhe justifikuar pasuritë dy vëllezërve vlonjatëve të dënuar në Itali për trafik droge.

Ata janë Altin Çuçaj banues në Vlorë dhe vëllai i tij Mikel Çuçaj të dy të dënuar në nga gjykata e Torinas në Itali për trafik droge me nga 14 vite burg.

"Si subjekt i Ligjit Special, ata duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme", tha në një deklaratë për mediat, zëdhënësia e OFL-së.

Dy vëllezërit mësohet se kanë disa pasuri të paluajtshme në zonën e Radhimës në Vlorë, të cilat duhet t'i justifikojnë ose ndryshe sekuestrohen. Ky është operacioni i parë që OFL-së zhvillon në Vlorë.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  'Lufta' ndaj COVID-19/ A është momenti i duhur që të lirohen masat e karantinës?

Komento

Komente

 • Olsi vlore: 18/02/2020 19:08

  Pabuksat e selenices u ben me lek po harruan te beheshin njeres.pika karburanti Eida hotel coral hotel roi hotel olimpia shpira dhe toka te mara nga kryemafiozi Pellumb Petritaj merjani mos i lini asgje me gisht ne byth te rin puntoret e ketyre plerave jan njeres hallexhinj jan keqtrajtuar dhe jan rahur nga keta legenat qe hapen syt kushedi sa njeres kan hedhur ne det kur kishin gomone

  Përgjigju
 • Himare: 17/02/2020 19:43

  Te vini ne Himare te shikoni hotelet dhe rezorte dhe miliona euro qe Jan hedhur nga mafia. Rezorte ne dhermi ne palase ne Himare, ku e gjeten gjithe ato lek?

  Përgjigju
  • Autokton: 18/02/2020 12:22

   Himariot ka* me zile

  • Himare: 17/02/2020 22:39

   Per shiko Hallin tende.. O vllacko ti paske investuar ne Himare edhe spaku te prish pune o vlacko

  • Shiko hallin tënd vëlla: 17/02/2020 20:29

   Pse te lodhur si ti jan të tër ?

  • Kredia: 17/02/2020 20:21

   Ne baçe

 • Elton hunderri: 17/02/2020 18:56

  Ka shum minj ne Vlor si puna e ketija.pse budallenj jemi ne qe morem ndonje bark peshkimi dhe "punojm me djersen e ballit"tani

  Përgjigju
 • Gjorm: 17/02/2020 14:42

  Shkateroni minjete së eshte bere jeta e padurueshme në Vlore nga minjete!

  Përgjigju
 • MONDI: 17/02/2020 12:26

  mire, ore dakort, po ketu ne Lezhe, tek keta vellezrit Selaj ? apo nuk vini ketej se kane paguar mire, apo mos valle se keni drejtorin ofl bashkfshatar e ministrin e brendshem nga lezha. pika qe s'ju bie ne syze

  Përgjigju
 • Vlora e pastër pa dhjarër: 17/02/2020 11:46

  Pasticeri Çuçaj.. Pallate, dyqane pika karburante e plot të tjera. Merjuani dhjarëve se na qelbën Vlorën.

  Përgjigju
  • Olsi vlore: 18/02/2020 19:23

   As vlonjat sjan cucajt po selenicar neper ferra jan ritur njeri nga keta dobicat ka krushqi ne panaja te vej andej tani te kullosi neper baça

  • Dhjari: 18/02/2020 04:53

   Hahahahah Po shqepen bythesh vlonjatet

  • @Vlore: 17/02/2020 15:25

   të paska ngel mendja se si shkruhet, po qe për shkrim dhe emri yt nuk shkruhet me Vlore po me Vlorë. Sa për shpi prishur je ti o që paske inat me cdo Vlonjat edhe pse këtu do të dukesh më Vlonjat se të tjerët..

  • Vlore: 17/02/2020 13:13

   Vlora e paster pa' dhjare .shkruhet dhiare ...dhe Duke qene se as shkrim e kendim nuk di..Dukesh qe je me fshatar se Cucajt..Prandaj ai vend nuk behet se njerzit e mire iken osé rrine ne hije .Ndersa shpi prishurit si ti qe ben llogarite e cucajve meren me llafe..yyy te qifsha rrenjen katrore se vetem lidhje me vlonjatet ske ti..Vlora eshte qytet i mbledhur nga fshatrat si gjithe shqiperia..te qifte kina robt ty e cucajve..

  • Klevi: 17/02/2020 13:00

   Punsi per popullin vlonjat , ate qe ti mase nuk e jep dot.

  • Klevi: 17/02/2020 12:59

   kush e qelb vlorën , ata a po ti qe merresh me llafe , legen. apo po flet per inat? yyyt