'Do t’ju rrjepim si serbi, mos hajdeni me pushime në Shqipëri', shpallen në kërkim dy radikalët katolik (VIDEO+EMRAT)

TIRANË- Dy radikal fetar katolik nga Shqipëria, përmes disa videove të publikuara nga një media kosovare, dëgjohen duke ofenduar myslimanët nga Kosova dhe Maqedonia të cilët shkojnë për pushime në bregdetin shqiptarë.

Ato janë Anton Zefi 39 vjeç, banues në Hot, Malësi e Madhe dhe Luig Marku 36 vjeç, banues në Kallmet Lezhë, të cilët siç njofton policia, janë shpallur në kërkim me akuzën veprën penale të “Nxitje e urrejtjes ose grindjeve”. Dy personan dëgjohen teksa flasin me një gjuhë urrejtje ndaj muslimanëve të Kosovës dhe Maqedonisë, me sharje, ofendime madje edhe kërcënime që të mos vijnë në Shqipëri për pushime. Madje, ata kanë quajtur racë të fëlliqur dhe kancerogjene. 

Uniformat blu bëjnë me dije se kanë nisur hetimet për identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë aktivitet.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento

Komente

 • Shkodra: 14/08/2019 23:56

  Burgim te perjetshem do i kisha dhan ktyne dy mostrave. Ktyne serbi ju a .... Na moren ftyren.

  Përgjigju
 • Pul Fush Kruja ku ha Pula gurë: 14/08/2019 12:38

  Hahahahahahaha !

  Përgjigju
 • Luan: 14/08/2019 01:10

  I LUTEM EDI RAMES QE TA NGREJE TAKSEN E RRUGES TE KUKESIT NE 100 EURO PER PERSON KUR HYJNE NE SHQIPERI,,,QE TE MIRMBAHET RRUGA ,,ME 5 EURO ESHTE PAK....

  Përgjigju
  • rosa: 14/08/2019 11:05

   Luan = velipojari, i njejti person, e njejta injorance qe bie erë e keqe edhe pse cyber

  • Agron: 14/08/2019 08:43

   O mjerana po mbledhni ato prostituta qe i keni shpernda neper bote - 40.000 motra e qika i keni vetem ne Itali o felliqesira - ju qe eshe i shitni te shkojet ne Serbi - po juve duhet me ja u mush gojen buk e me ju ra plumb.

 • velipojari: 13/08/2019 23:49

  NJE BRAVO ketyre dy qytetareve kurajoze te shqiperise,,,,per c'do Kosovar qe hyn ne shqiperi duhet te paguajne takse 100%,,,pra 100 euro per person,,,kush nuk paguan te kthehet mbrapsh,,,kjo takse duhet sepse keta plehra e ndotin shume plazhin ,,,,duke shurruar dhe permjerur ne det,,./ptu,allabinelariversem,,../

  Përgjigju
  • tgfd: 14/08/2019 11:02

   mire e paske msu shqipen o serb velipoja

  • Agron: 14/08/2019 08:45

   E kjo eshte mendim cka me te vertet mendoni ju Kryqalit e kompleksuar - po nuk e keni gjate.

 • Muhamet Kurani: 13/08/2019 21:05

  E me deshte Zoti e me te taku dikun ne Kosove pahiri - synetin do ta kryenim pa sterilizim dhe pa anestetik - me mjete rrethanore si thon.

  Përgjigju
 • Prifti gapon: 13/08/2019 18:48

  O zoterij i flisni radakes dhe kerkoni te falur publikisht se nuk na ndan asgje.

  Përgjigju
 • Agron: 13/08/2019 17:54

  O Anton Zefi edhe Luigj Marku ju falemnderit qe keni dal me emer e mbiemer edhe me fytyra - ju premtojm se "selamet" do ja u kthejme - ne sasi dhe intensitet te shumefishte.

  Përgjigju
  • Anton: 13/08/2019 23:56

   Ti ti rruan topet Shko or injorant,mos u bej edhe ti si ata Budalles hapi rrugen thojme ne nga veriu

  • Qazimi: 13/08/2019 21:32

   KTA DUKEN QE JANE BUDALLENJE NGA MNYRA KOMUNIKIMIT.... PO TI JE SHUMFISH INJORANTE NGA MNYRA REAGIMIT.

 • Qwerty: 13/08/2019 17:29

  Budallalleku njerzor nuk Ka fund, ne shqiperi jemi shquajtur per Harmoni fetare

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Mediat greke: Edi Rama do t’i japë Erdoganit bazën detare të Pashalimanit