OKB: 4000 civilë të vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës

OKB: 4000 civilë të vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës

1653591778_Screenshot7.jpg

Numri i të vdekurve të civilëve në Ukrainë është afër 4,000 që nga fillimi i pushtimit rus më 24 shkurt, sipas raporteve nga Kiev Independent dhe agjencisë së Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut. 

Banorët e vrarë deri më tani nga forcat ruse janë në fakt të paktën 3.998 (të dhënat e përditësuara deri të mërkurën), ndërsa civilët e plagosur janë të paktën 4.693. Megjithatë, agjencia beson se shifrat aktuale janë shumë më të larta.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Zelensky: Duhet të përballemi me realitetin, bisedimi me Putin është i nevojshëm,rrezik për katastrofë, 22 milionë tonë drithë të bllokuara


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)