OKB-ja ‘vlerëson’ pauzën e operacioneve në Gaza

OKB-ja ‘vlerëson’ pauzën e operacioneve në Gaza

OKB-ja "mirëpret" njoftimin e një pauze në operacionet ushtarake izraelite në Rripin jugor të Gazës, por bën thirrje që kjo "të çojë në masa të tjera konkrete" për të lehtësuar ndihmën humanitare, tha një zëdhënës në Gjenevë.

“Ne e mirëpresim këtë njoftim, por sigurisht që ende nuk është përkthyer në një rritje të ndihmave për njerëzit në nevojë”, nënvizoi Jens Laerke, zëdhënës i agjencisë së emergjencave të Kombeve të Bashkuara (OCHA).


Lajmi kryesor:

Lufta/Ushtria izraelite shpall një ‘pauzë taktike’ për operacionet ushtarake në Gazën jugore


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Shpërthim me tritol në një apartament në Elbasan, dëmtohet një 26-vjeçar! Lënda plasëse ishte vendosur në hyrjen e dy grave që jetonin me qira

Shpërthim me tritol në një apartament në Elbasan, dëmtohet një 26-vjeçar! Lënda plasëse ishte vendosur në hyrjen e dy grave që jetonin me qira