Operacion antikanabis në Lezhë, asgjësohen 436 bimë narkotike të kultivuara në 2 fshatra

Operacion antikanabis në Lezhë, asgjësohen 436 bimë narkotike të kultivuara në 2 fshatra

Në Lezhë operacioni i policisë ka vijuar në fazën e 13-të për asgjësimin e lëndëve narkotike. Nëpërmjet aksionit të zhvilluar, janë gjetur dhe asgjësuar 436 bimë narkotike ‘kanabis’ të kultivuara në fshatrat Fregen dhe Gjobardhaj në njësinë administrative të Ugrej.

Konkretisht:

-në fshatin Fregen, u gjetën të kultivuara 300 bimë narkotike cannabis sativa;

-në fshatin Gjobardhaj, u gjetën të kultivuara 136 bimë narkotike cannabis sativa.

Ndërkohë që vijojnë kërkimet për gjetjen e autorëve, deri më tani raportohet se numri i bimëve narkotike të kultivuara që janë asgjësuar arrin deri në 16 573 të tilla.


Lajmi kryesor:

Operacione anti-kanabis në Krujë dhe Lezhë, asgjësohen qindra bimë narkotike! Policia në kërkim të kultivuesve


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Trafik droge dhe riciklim parash, në hetim shqiptari pronar i dy lokaleve dhe një klubi nate në Itali

Trafik droge dhe riciklim parash, në hetim shqiptari pronar i dy lokaleve dhe një klubi nate në Itali