Opinionisti Meçaj: Basha dhe Berisha janë të dy anti-Amerikanë

“Berisha-Basha kush është anti-Amerikan?”, kjo është tema e diskutimit në emisionin “Repolitix” në Report Tv ditën e sotme.

I ftuar në studio, opinionisti Arben Meçaj tha se të dy, Basha dhe Berisha janë anti-Amerikanë, ndërsa e ka shpjeguar dhe përse i quan të tillë.

“Basha dhe Berisha janë të dy anti amerikanë. Amerika ka disa parime themelore sot dhe që është prezent në botë mbi këto parime, siguria demokracia, korrupsioni. Mbi këto parime ajo fillon dhe të etiketon. Në momentin që ti je strukturë që cënon sigurinë botërore... kur ti cënon sigurinë ajo fillon një politikë që më pas edhe të vendos sanksione”, tha Meçe.


Lajmi kryesor:

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Bejko: Berisha grusht shteti brenda PD, kërkon ta kthejë partinë në bunker! Sot përdori gjuhë të frikshme, Basha të ruhet prej tij


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Helmimi masiv i qytetarëve në Krujë, PD kërkon të ndryshohet rendi i ditës në Kuvend, PS: Çështjet që diskutohen këtu nuk janë debate kafenesh! Mos e politizoni