POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Opozita ‘infiltrohet’ në protestën e studentëve, kandidati për deputet në tubim

Përballë Ministrisë së Arsimit në protestë janë përzier më studentët dhe përfaqësues të opozitës. Por duke qenë se duan të duken para liderëve të tyre se janë në krye të “detyrës”, nuk i shmangen do të të bërit selfie në protestë dhe ta hedhin menjëherë në adresën e tyre në rrjetin social.

Rasti më konkret i kapur me figurë është dhe ai i ish kandidatit për deputet të opozitës, përfaqësues i Partisë Republikane Besnik Lleshi në Lezhë. Zyrtari i lartë i opozitës në këtë qark ka ardhur bashkë me demokratë dhe republikanë duke u “infiltruar” brenda kësaj proteste dhe ka qenë në bërthamën e grupit që kërkonin të protestonin dhe para kryeministrisë.

Nuk kishte si të rrinte opozita kaq gjatë pa futur duart në këtë protestë paqësore dhe të kulturuar të studentëve që kanë thjeshtë kërkesa studentore dhe duan ti realizojnë ato përmes aktit të tyre normal të protestës, shkruan Tema.

Ora 12:13
Opozita ‘infiltrohet’ në protestën e studentëve, kandidati për deputet në tubim

Përfaqësues i Partisë Republikane Besnik Lleshi në Lezhë i pranishëm në protestë

1 / 7

Përfaqësues i Partisë Republikane Besnik Lleshi në Lezhë

2 / 7

Përfaqësues i Partisë Republikane Besnik Lleshi takim me deputet të PD

3 / 7

përfaqësues i Partisë Republikane Besnik Lleshi takim me Fatmir Mediun

4 / 7
5 / 7

Besnik Lleshi në protestë

6 / 7

Postimi i Besnik Lleshit

7 / 7
d.ba./r.k.
Komento