POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Opozita në koalicion për zgjedhjet e ardhshme, zbardhet platforma e bashkëpunimit (DOKUMENTI)

Kryetarë ta partive opozitare, Monika Kryemadhi, Lulzim Basha, Fatmir Mediu

Partitë opozitare, me në krye Partinë Demokratike kanë vendosur krijimin e Koalicionit të Bashkuar Opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Gjithashtu, ky koalicion mbështetet në një platformë të sugjeruar nga kreu i PD , Lulzim Basha e mbështetur mbi 4 pika apo shtylla: Qeveri tranzitore, zgjedhje të parakohshme, zbatimin e reformës në Drejtësi si dhe përshpejtimin e çeljes së negociatave me Bashkimin Evropian.

Gjithashtu, duke i paraprirë ''16 shkurtit'', partitë opozitare kanë vendosur të marrin çdo aksion politik, institucional apo ligjor  për të bërë të mundur garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Në platformën e hartuar nga kreu i opozitës, Lulzim Basha thuhet se shkaku i ndërmarrjes së këtij koalicioni dhe këtyre pikave është gjendja në të cilën ndodhet momentalisht Shqipëria duke përmendur varfërinë ekstreme, humbjen e besimit të qytetarëve tek Shteti si dhe pabarazisë mes qytatarëve të tjeshtë dhe atyre në pushtet.  

Opozita drejton gishtin drejt Qeverisë e cila sipas saj ka humbur vëmendjen tek qytetarët si dhe është në përpjekje e sipër për të nënshtruar të gjitha pushtetet në vend. Më 16 shkurt opozita ka paralajmëruar protestë masive në kryeqytet me qëllim primar rrëzimin e kryeministrit Edi Rama, dhe më pas krijimin e një qeverie tranzitore dhe organizimin e zgjedhjeve të parakohshme vendore. Ndërkohë në qershor është caktuar data për zgjedhjet lokale si dhe pritet konfirmimi ose jo nga BE për çeljen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë. 

(Kliko këtu për të lexuar platformën)
 

a.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Fredi: 12/02/2019 11:59

  Dergojini Monës per shen Valentin si dhuratë një shqerrë.. do e hajë të tërën se bashku me A.Vokshin.

  Përgjigju
  • Hinglateri: 12/02/2019 18:41

   Une them dhe gjuhe lope ose me mire Ver Llapen

 • Mala: 12/02/2019 09:49

  Po cili shqiptar do ju voton juve ore!?Ku do gjeje arsyen qe te ju besoj juve?!Po ju, voten ekujt dhe nga kush do e kerkoni ore!.....?!……!?

  Përgjigju
 • fadil qelbësir BAJG gjoleka: 11/02/2019 22:37

  Shikoni kush mer pjes në kualicjon : fatmir jevgjit mediu që i ka duart të lyera me gjak fëmish e grash, lul shal ngjitmi hajdut kriminel i 21 janarit, monika kryehajdute idjote debile llafazane fshatare ordinere. Imagjinoni ta marin këta pushtetin se çfar i bëjnë këta Shqipris. Kta e djegin Shqiprin e bëjnë hi. Kjo fshatarja ordinere b**e monika me hajdutërin e saj si familje shkollon fëmit e saj në Londër një nga kryeqytetet më të shtrenjta të botës. Ku i gjen buçja fshatare lekët për tre debilët e saj me fytyr dauni ? ? ? Mbase monika mendon që Shqiptarët jan budallenj por gabohet shum . Kjo dhe kualicjoni saj do ti paguajn të gjith të zezat që i kan bër kombit Shqiptar. Skan nga shkojn.

  Përgjigju
 • Tata: 11/02/2019 21:37

  Vetem Fotografija e ketyre figureve te veshur me krime te publikuara te ben te vjellesh per cfar ata thone . Cfare ata thone jane shkaqe per te mbrojt b**hen e vete nga drejtedia .populli ta mbaj me shkume .po qe se i beson ketyre halerave dhe mire ti behet .

  Përgjigju