Osmani nderon djalin e presidentit Joe Biden, Haradinaj: Jo vetëm një medalje, por mirënjohje e një kombi të tërë

Pas nderimit të Beau Biden, djalit të presidentit amerikan ka reguar edhe ish-presidenti i Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në 'Facebook', Haradinaj shkruan se Medalja e Presidencës që mori Beau Biden nuk është thjesht një medalje por një mirënjohje e thellë e të gjithë popullit të Kosovës.

“Jemi të nderuar që një patriot i vërtetë amerikan, Beau Biden, ka shërbyer në mbrojtje të lirisë dhe demokracisë, vlera që Shtetet e Bashkuara dhe Republika e Kosovës i kanë të përbashkëta.  Vendi ynë është përgjithmonë mirënjohës ndaj SHBA-ve dhe lidershipit të Presidentit Biden në favor të prosperitetit dhe paqes në Ballkan.

Pusho në paqe Beau, shërbimi yt në ofrimin e paqes dhe lirisë do të mbetet pishtar ndriçues për Kosovën. Kjo nuk është vetëm një medalje, por mirënjohje e një kombi të tërë”, shkruan Haradinaj.


Lajmi kryesor:

Vjosa Osmani nderon me Medalje Presidenciale djalin e Joe Biden që shërbeu në Kosovë: Familja juaj i ka dhënë dritë vendit tonë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?×

Lajmi i fundit

John

5 humbje jete nga COVID-19 dhe 849 infektime të reja në 24 orët e fundit! 216 pacientë të shtruar, 25 prej tyre në gjendje të rëndë