Pak orë para se të nisë finalja e madhe, atmosferë elektrizuese në Pedonale, tifozi shqiptar që jeton në Holandë: Po fituan, s'ka incidente

 

Pak minura para se të nis ndeshja e finales, tifozët e Feyenoord është elektizuese. Report Tv me gazetarin Ernest Koçi është zhvendosur në pedonale aty ku është 'Fan Zone' .

"Po më duket super, do e shikoj ndeshjen në stadium, janë super fantastik tifozët", tha një shqiptare.

"E pëlqejmë Shqipërinë dhe njerëzit", tha njw tjetwr tifoz.

 "Atmosferë fantastike, unë jetoj në Holand, por unë jam shqiptar. Kanë pirë dhe kanë ngrënë pak, janë çmendur, po fituan nuk kanë për të pasur asnjë incident. Çmimet shumë mirë", tha ai.


Lajmi kryesor:

Conference League/ Tirana shkëlqen, ditë feste dhe zero incidente serioze gjithë ditën! Valle dhe muzikë në rrugët e kryeqytetit! Mijëra tifozë shijuan finalen e parë evropiane në Shqipëri (VIDEO)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Kolumbi/ Shembet tribuna e spektatorëve gjatë ndeshjes së demave, 4 viktima, mbi 300 të plagosur (VIDEO)