Pamje nga sulmi i Rusisë ndaj autokolonës në Ukrainë! Kievi: Deri tani 399 fëmijë të vrarë

Pamje nga sulmi i Rusisë ndaj autokolonës në Ukrainë! Kievi: Deri tani 399 fëmijë të vrarë

1664657727_Ukraine780x439.png

Shërbimi i Sigurisë Shtetërore të Ukrainës ka ndarë rrjetin social Twitter pamjet  nga një sulm i ushtrisë ruse mbi një autokolonë mjetesh të popullsisë civile. 

Videoja dëshmon “skenën e një krimi lufte nga trupat ruse”, ku shihen makina të dëmtuara dhe kufoma njerëzish të djegura.

Ndërkohë, Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës raportoi se të paktën 399 fëmijë kanë vdekur dhe rreth 783 janë plagosur në sulmet ruse në Ukrainë që nga fillimi i luftës. Këtyre duhen shtuar edhe 13 viktima të tjera, të goditura sot në kolonën e sulmuar në Kharkiv dhe që shkaktoi gjithsej 24 të vdekur.


Lajmi kryesor:

Rusia sulmon autokolonën me civil në Ukrainë, 24 viktima, mes tyre 13 fëmijë! Në Lyman valëvitet flamuri ukrainas! Rrëzohet avioni rus në Krime! Kievi: Ishte plot me municione


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ E vrau dhe më pas e  hodhi në lumë, momenti tronditës ku i riu tërheq zvarrë trupin e pajetë të së dashurës

VIDEO/ E vrau dhe më pas e hodhi në lumë, momenti tronditës ku i riu tërheq zvarrë trupin e pajetë të së dashurës