Pamje të rënda/ Abuzoi me 5 vjeçaren autike, babai i të miturës sulmon mjekun logoped në Kosovë

Pamje të rënda/ Abuzoi me 5 vjeçaren autike, babai i të miturës sulmon mjekun logoped në Kosovë

Pamje nga vendngjarja

Pamje të rënda janë publikuar nga mediat e Kosovës, ku shihet momenti kur dhunohet fizikisht mjeku logoped, Iljasa Fazliu i cili dyshohet se ka abuzuar me një pesë vjeçare nga Gjilani që vuante nga autizmi.

Në video shfaqet babai i të miturës 5 vjeçare së bashku me një tjetër familjar teksa sulmojnë fizikisht mjekun logoped për të cilin mësohet se ekzistonin video ku dëgjohej se abuzonte me të miturën duke e ofenduar këtë të fundit.

Policia ka arrestuar babain dhe familjarin e vajzës së bashku me mjekun logoped i cili ka ushtruar dhunë ndaj të miturës në Kosovë.

“Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë, dy prej tyre pasi që kanë sulmuar fizikisht të dyshuarin e tretë i cili është mjek, të cilit i kanë shkaktuar lëndime. I dyshuari i tretë është arrestuar për shkak të dyshimit se ka kryer veprën trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor dhe për shkak të sulmit ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Mos dilni pa çadra nga shtëpia, sot priten reshje shiu

Mos dilni pa çadra nga shtëpia, sot priten reshje shiu