Pamjet/ Rrëmben vogëlushin brenda shtëpisë së tij, kamerat e sigurisë regjistrojnë momentin

Pas 6 orësh kërkimesh intensive nga policia australiane, është arritur që të gjendet foshnja 20 muajshe e rrëmbyer nga 31 vjeçar, i cili dyshohet se vuante nga skizofrenia. I riu, i cili mbante maskë dhe doreza, ishte futur në një shtëpi në Brisbane rreth orës 4 të mëngjesit dhe kishte rrëmbyer vogëlushin, për ta dërguar më pas në një shtëpi të braktisur.

Zhdukja e papritur e djaloshit, ishte pikasur nga gjyshi i tij, i cili kishte parë derën e dhomës së vogëlushit hapur dhe prindërit zbuluan shumë shpejt çdo gjë nëpërmjet kamerave të sigurisë.

Fatmirësisht vogëlushi nuk ka pësuar lëndime dhe rrëmbyesi është arrestuar nga policia.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarja e Kavajës, sipas jush si do të jenë ditët e fundit të fushatës elektorale?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

BE, në maj fillon shpërndarja e 651 mijë dozat të vaksinës anti-COVID në B.Perëndimor! Shqipëria merr 145 mijë doza të Pfizer