Papa emëron Arqipeshkv të Tiranës e Durrësit Arjan Dodaj, reagon Rama: Zoti qoftë me ju në këtë mision kaq fisnik

Kryeministri Edi Rama ka përgëzuar Arqipeshkvin e ri të Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Arjan Dodajn.

‘Papa Françesku emëron një Arqipeshkv shqiptar të lindur e rritur në Shqipëri, në krye të Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës! Urime ARJAN DODAJ dhe Zoti qoftë me Ju në këtë mision kaq fisnik!’- shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Imzot Arjan Dodaj emërohet nga Papa Arqipeshkv i Kishës Katolike: Politika shqiptare të dëgjojë më shpesh zërin e ndërgjegjes! Imzot Frendo jep dorëheqjen: Koha për një bari më të ri


M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Situata nga moti në Dibër, prefekti i Dibrës për Report Tv: Të gjitha akset të kalueshme, energjia është rikthyer në Ostren dhe Kalanë e Dodës