Parajsa e trëndafilave në Labinot të Elbasanit (VIDEO)

Elbasan - Ndryshe nga shumë fermerë të tjerë Vëllezërit Toçaj nga Elbasani,kanë zgjedhur që në pronat e tyre të kultivojnë trëndafila.

Fushat e mbjella me trëndafila në Labinot në Elbasanit krijojnë një pamje fantastike.

Kryeministri Edi Rama shpërndau video nga ky “festival i trëndafilave të vëllezërve duarartë Toçaj, në Labinot të Elbasanit”

Pas disa vitesh në emigrim, vëllezërit Toçaj u kthyen në vendlindje dhe vendosën që të investonim në tokat e tyre duke mbjellë varietete të ndryshme të trëndafilave.

Për kultivimin e trëndafilave, një prej luleve më të kërkuara, ata kanë angazhuar të gjithë familjen dhe që është kthyer në biznes fitimprurës për ta.

S.G/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Koçi: Opozita sulmoi Dumanin për interesa të Berishës, nëse ka mundësi e asgjëson Reformën në Drejtësi! Korreshi: SPAK t’u shkojë gjërave deri në fund

Koçi: Opozita sulmoi Dumanin për interesa të Berishës, nëse ka mundësi e asgjëson Reformën në Drejtësi! Korreshi: SPAK t’u shkojë gjërave deri në fund