Parashikimi i motit për ditën e sotme, pasdite rikthehen sërish vranësirat

Këtë fundjavë do të vijojë ndikimi i masave ajrore të nxehta dhe të thata mbi vendin tonë, duke kushtëzuar kthjellime në të gjithë vendin gjatë pjesës së parë të ditës. Pjesa e dytë e ditës do të sjellë kalime vranësirash, ku më të dukshme do jenë në zonat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit rriten do të në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Era do fryjë e fortë në det me shpejtësi deri 45-50 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Flakë 'ferri' në Siçili dhe Catania! Autoritetet: Dëme të pallogaritshme, presim përkeqësim! Të vendosur 'burg i përjetshëm' për zjarrvënësit