Parashikimi i motit për ditën e sotme, 28 mars

Sipas MeteoAlb: Mot i vranët dhe reshje të pakta mbizotërojnë në zonat jugore gjatë mëngjesit, po mesdita shtonë vranësirat dhe në zonat qëndrore duke sjellë reshje të izoluara. Pasditja sjell përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese në vend.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 0°C  deri në 17°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 33 km/h nga drejtimi  Verior-Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se sot do të arrihet një marrëveshje mes palëve politike për reformën zgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bie qeveria tranzitore, po identifikimi biometrik në gjithë vendin! Hajdari detaje nga takimi 9 orësh me ambasadorët