Parkut të Madh të Liqenit i shtohet një tjetër stoli, gati bisedka-teatër

Bisedka në projektim 3D

Një ngrehinë e degraduar nga vitet e harresës, së shpejti do jetë gati për të na mikpritur në një shfaqje artistike për fëmijë, orë të hapur mësimore, leksion, bisedë mes miqsh, apo mbledhje pune.

Një projekt frymëzues i Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit të Bashkisë së Tiranës dhe profesor Klement Zoraqit nxiti që bisedka-teatër të merrte udhë.

Kanë mbetur dhe pak detaje, derisa ky vend i përzgjedhur me kujdes të nisë e të gëlojë nga fëmijë e të rritur frekuentues të parkut, fillimisht në zbatim të masave anti-COVID, me maska dhe pa grumbullime të mëdha e më pas duke shpresuar se do t'i rikthehemi normalitetit të mëparshëm.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kampion i Karates në Shqipëri për herë të 11-të, Basha: Talent gjenial, në të ardhmen do ta ngrejë edhe më lart flamurin kuqezi