Pas dorëheqjes së gjyqtarit Zihni Shahu, në krye të gjykatës së Elbasanit një grua

Enkeleda Kapedani

Pas dorëheqjes si kryetar gjykate të gjyqtarit Zihni Shahu, sot është zgjedhur në krye të kësaj gjykate, Enkeleda Kapedani.

Zgjedhja e Kapedanit nga një votim i kryer mes gjyqtarëve të vetë gjykatës së Elbasanit

Në garë për postin e kryetarit të gjykatës garonin, gjyqtarja Pajtime Fetahu, Matilda Fetau dhe Enkeleda Kapedani.

Në fund të votimit ka qenë gjyqtarja Kapedani, që ka mundur të marrë më shumë vota se dy koleget e saj. Enkeleda Kapedani ka marrë 4 vota, Matilda Fetau ka marrë 4 vota dhe Pajtime Fetahu ka marrë 1 votë.
Në fund fituese doli Enkeleda Kapedani për shkak të vjetërsisë së punës me dy vite më tepër punë në raport me gjyqtaren Matilda Fetahu. 

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sali Berisha, ky 'kalë i ngordhur', që do të sfidojë Amerikën