Pas hapjes së kufirit tokësor, në 15 qershor nisin fluturimet e para drejt Vienës

Pas hapjes së kufijve tokësor, në datën 15 qershor do të nisin edhe fluturimet e para për në Austri. Lajmin e ka bërë të ditur Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, që njofton për fluturimet e para nga Tirana në Vienë. Siç bën të ditur TIA, kompania ajrore do të operojë me fluturime 4 herë në javë nga Tirana në Vienë, ndërsa nuk dihet ende nëse do të ketë fluturime nga Viena në Tiranë.

Njoftimi i plotë i TIA

Tjetër lajm i mirë nga TIA. Austrian Airlines lajmëron fillimin e fluturimeve me 15 Qershor 2020. Kompania do të operojë me fluturime 4 herë në javë Tiranë - Vienë.⠀Po ringrihemi⁣

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vdekja e nënës dhe vajzës, dëshmitë e banorëve: Ishin familje e mirë, nga koha e pandemisë nuk dilnin shpesh