Pas reshjeve të shiut, Lezha përfshihet nga reshjet e dëborës

Krahas reshjeve te shiut, rajoni i Lezhës është përfshirë dhe nga reshje dëbore. Dëbora ka zbardhur malet edhe në zonat e ulëta. Sipas raportimeve në njësinë administrative Ungrej, trashësia ka arritur deri në 20 cm, por deri tani nuk raportohet për problematika. Situata po mbahen nën monitorim të vazhdueshme.


Lajmi kryesor:

Zbardhet Shqipëria, temperatura të ulëta e reshje dëbore, bllokohen fshatra malorë! Korça, Llogaraja e Thethi 'veshin' mantelin e bardhë! Rruga e Arbrit e kalueshme me zinxhirë


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në 6 bashki, Braho: Nën logon e partisë garojnë ato që zgjedh kryetari, në PD vijon të jetë Basha! Beqiri: Meta u takua me Ballën për datën, e kamufloi për t'i bërë qefin Berishës