Pas takimit me ndërkombëtarët, Bylykbashi dhe Vasili 'zbarkojnë' në selinë blu! Mbledhje me Bashën

Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi

1591101961_OerdBylykbashidhePetritVasili.jpg

Dy përfaqësuesit e opozitës në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë "zbarkuar" në selinë blu për të takuar kryedemokratin Lulzim Basha. Në takim ishte edhe kreu i PDIU, Idrizi. Në fokus të takimit është Reforma Zgjedhore, në një kohë palët nuk arritën një marrëveshje brenda 31 majit. Takimi vjen vetëm pak minuta pasi Bylykbashi dhe Vasili takuan ambasadorët e SHBA-së, BE-së dhe Gjermanisë. Ndërkohë pasditen e sotme, pritet që Këshilli Politik të zhvillojë mbledhjen e radhës.


Lajmi kryesor:

9 orë takim i vështirë! Ambasadorët e SHBA-BE-Britanisë: Hiqni dorë nga kërkesat nëse nuk ka dakordësi! Reforma të mbyllet nesër


B.K./d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?×

Lajmi i fundit

John

'Deri më sot asnjë lek nga ligji i sponsorizimeve', Duka: Pse 12 herë më të këqinj se Kosova jemi ne?!