Pas tetë muajsh i mbyllur, rihapet parku magjik i ‘Disneyland’

FRANCË-Prej 8 muajsh i mbyllur për shkak të pandemisë COVID-19, ‘Disneyland’ ka rihapur dyert për vizitorët në Paris.

Personazhet e preferuar të Disney, Mickey Mouse, Minnie Mouse dhe Goofy tashmë nuk dhurojnë më përqafime falas për shkak të masave anti-COVID, por vizitorët mund të marrin vetëm selfie duke ruajtur distancën.

Përveç kësaj, mysafirët mbi moshën 6 vjeç duhet të mbajnë maska brenda ambjenteve të parkut. 

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Edhe gazetarët në 'sitën' e SPAK, krimi ka futur duart edhe në media?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Meta kundër hapjes së dosjeve të vjetra nga SPAK, Vasili në 2016-n: Të mos hetohen ish pushtetarët nga ’90-ta! Përfaqësuesi BE-së: Ka mision historik, jo kufizime (Dokumenti)