Pas vizitës në Fier, Rama ndalet në Vlorë

Pas vizitës së zhvilluar sot në spitalin e Fierit, kryeministri Edi Rama është ndalur edhe në Vlorë.

Nuk dihet se cila ka qenë axhenda e tij në Vlorë, por ai është parë edhe nën shoqërinë e ministres së Infrastrukturës Belinda Balluku.

Në Fier u diskutua në lidhje me spitalin që do të ndërtohet nga qeveria turke dhe do të kushtojë 60-70 milion euro .

Përqafësuese turk bëri me dije se do të punohet me 3 turne, 24 orë dhe se në kulmin e saj do të jenë 1000-1200 punonjës.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të bëhet ndonjëherë drejtësi për 21 janarin?

Komento

Komente

  • Socialisti: 12/01/2021 20:26

    O i pabes njeri pa gjak harrem cdo gje nga ky popull

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rama publikon videon nga kantieri në Fushë-Krujë: Po merr formën e një zone cilësore për familjet e prekura nga tërmeti