Pasi e lavdëroi me krenari punën që po bëhej në terren dhe nga ajri për shuarjen e zjarrit, Niko Peleshi fshin videon e ndërhyrjes së helikopterit në Karaburun

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka fshirë videon nga facebook-u të ndërhyrjes me helikopter nga ajri për të shuara vatrat e zjarrit në Karaburun dhe Dukat, ku vijon ë të digjen prej më shumë se 10 ditësh. Ministri Peleshi e prezantoi me krenari punë që po bëhej në këtë zonë, por duket se ka ndryshuar mendim pasi ka fshirë postimin për arsye ende të panjohura.

Ndërhyrja nga ajri u bë me shumë vonesë dhe pas shumë apelesh, ndërsa sot pas më shumë se 10 ditësh u shfaq një helikopter për të punuar për vënien nën kontroll të flakëve.

Vatra në zonën e Dukatit është vënë në kontroll, ndërsa problematike vijon të mbetet zjarri në Karaburun për shkak të erërave të forta, ndërsa helikopteri ka ndërpre punë në orët e pasdites për të rinisur sërish nesër.

Kjo është video që ministri Niko Peleshi ka fshirë, ku duket ndërhyrja nga ajri për shuarjen e zjarrit në Karaburun

 


Lajmi kryesor:

Pas 10 ditësh më në fund një helikopter për shuarjen e zjarreve duket në qiellin e Vlorës! Për pak orë vendos nën kontroll disa nga vatrat më të mëdha! Ende asnjë përgjigje për vonesën dhe dëmet


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Tërhoqi zvarrë të renë në mes të lokalit në Vlorë dhe mbante me vete pistoletë e 2 granata, zbardhet dëshmia e 30-vjeçarit: Doja ta trembja, jo ta qëlloja