Pasi la muzikën për fenë, Fero nis punë të re: Këtë e konsideroj hallall

Pasi la muzikën për fenë, Fero nis punë të re: Këtë e konsideroj hallall

Ish reperi Fero po e vazhdon ritmin e jetës së tij ndryshe pas përkushtimit të tij ndaj fesë islame.

Heqja dorë nga muzika dhe TikTok, dy burimet që i sillnin të ardhura ka bërë që ish reperi të kërkojë shtigje të reja.

Fero i është futur biznesit të kriptovalutave, pasi këtë e konsideron punë “hallall” në përputhje me parimet e fesë islame.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 18/09/2023 02:56

  Kriptovalutat pune /hallall/ ?! Buda,Krishti dhe Muhameti kishin te njejtin opinion per parane./Fero/ i ke lexuar ndonje here apo jo,apo ke dale me teori te re?

  Përgjigju
  • Eri: 18/09/2023 11:31

   Po ça do bëj tjetër ai? Edhe fenë e përzgjodhi mos hante ca vite burg për dhunën ndaj të shoqes. Nuk heq qeni dorë nga m..i jo. Edhe ky do kthehet në gen shumë shpejt.

 • Sondazhi i ditës:

  Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Vrasja e Martin Bardhit në Rrëshen, lihen të lirë pjesëtarët e fisit Reçi që u shoqëruan dje: S'kemi lidhje me ngjarjen

Vrasja e Martin Bardhit në Rrëshen, lihen të lirë pjesëtarët e fisit Reçi që u shoqëruan dje: S'kemi lidhje me ngjarjen