Vëllai i grabitësit të vrarë në Rinas mban në shtëpi automjetin e 1962-shit që përdorte Pjetër Arbnori

Can Murataj

Can Murataj, vëllai i grabitësit të vrarë në datë 9 Prill pas grabitjes në aeoportin e Rinasit, ka thënë edhe më herët se ka një pasion të veçantë për makinat teksa është shprehur se makinat e shtrenjta që ndodheshin në banesën e tyre ishin të tijat dhe jo të Admirit.

Gazetari i Report Tv Arsen Rusta raporton se në servisin e Can Murataj ndodhet edhe një makinë e cila mban vit prodhimi 1962. Sipas tij kjo është makina e parë që përdorur ish i përndjekuri politik Pjetër Arbnori kur ishte kreu i parlamentit dhe ai e ka riparuar nga gjendje e rrënuar në të cilën ishte kur e ka blerë.

Can Muarataj foli dje për vrasjen e vëllait të tij dhe raportin që kishte me të, teksa tregoi edhe kalvarin e ngjarjeve të jetës së tij, duke nënvizuar edhe momentin që solli një kthesë nga rruga e një mësuesi e vëllai shembullor në një grabitës.

 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

 • everest: 18/04/2019 18:36

  une ju them ja ujku ju thoni ku jane gjurmet

  Përgjigju
 • Bubi: 18/04/2019 01:13

  Na myten maloket e mu.tit

  Përgjigju
  • Ndricim: 19/04/2019 06:20

   Nuk te vjen e keqja nga maloket.kujdes me fjalorin

 • Latif: 17/04/2019 17:18

  Kur eshte boll eshte boll! Mjaft me duke martirizuar keta se na cuditet. Po kalojme te sindroma e Stokholmit.

  Përgjigju
 • Diku: 17/04/2019 16:56

  Po cfare kerkon policia per fugonin e montuar qe u perdor per te vjedhur parat ne rinas. Ja ku eshte garazhi i Can Muratajt ku eshte pergaditur fugoni. Po ky quni pse nuk vihet ne mbkqyrje sikur nuk duket si djale puntor qe e ka fituar garazhi me pune krahu. Apo po e lene ta bejne edhe nje grabitje si ato tri te parat ???

  Përgjigju
  • Leskovik: 18/04/2019 05:15

   Can ,pretendon qe makinat e shtrenjta i ka blere ai ,por ne kasaforte kishte 100.Nuk justifikohen keto blerrje me ate pune ,perralla me mbret.

  • Tirona: 18/04/2019 05:06

   C'do gje : saldimin e shinave , lyerjen e shkronjave ,ku mund ti bente admiri me lehte se ne vellai.Hiqen sikur s'dine gje dhe e shoqja dhe i vellai , POR GJURMET TE COJNE NE QELE.

  • Bledi: 18/04/2019 01:58

   Te lumt o inatqar barkbosh,ke fol bukur...hahahah(spiun i lind qenke)

 • Santa Quaranta: 17/04/2019 16:25

  Futja kot or Can se Renoja qe ka perdor Pjetri ka qene ngjyre blu!!

  Përgjigju
  • leon: 17/04/2019 18:07

   O Selim kadriu,e ka ly×

Lajmi i fundit

John

Denaj në fasonerinë në Berat: 450 të punësuar, dy garancitë sovrane e transformuan në biznes prodhues