POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

PD: Air Albania nuk ekziston, “Lasgushi” është avion turk

Deputeti i PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa, me anë të një statusi në Facebook ka reagur mbi avionin e parë shqiptar, Air Albania.

Sipas tij, linja shqiptare nuk ekziston dhe “Lasgushi”, siç tha kryeministri Edi Rama është quajtur avioni i parë, është një avion turk.

Air Albania nuk ekziston! Nuk ka asnjë kompani të licensuar me këtë emër dhe nuk ka ende asnjë avion Air Albania të regjistruar me kodin shqiptar ZA.

Endri Hasa

Postimi i plotë:

Air Albania dhe MASHTRIMI i radhës i Edi Ramës

Air Albania nuk ekziston!
Nuk ka asnjë kompani të licensuar me këtë emër dhe nuk ka ende asnjë avion Air Albania të regjistruar me kodin shqiptar ZA.

Ne vend te "ëndrrës" per një linje ajrore shqiptare, kryeministri shiti sot nje avion turk, me kod ajror turk TC-LRJ, i cili erdhi nga Stambolli ne Tiranë si avion i Turkish Airlines.

Ne foto mund te shihni qarte kodin turk te avionit te pagezuar me emrin "Lasgush", i cili sipas Flight Radar ka udhetuar nga Stambolli ne Tiranë TK6887.
Edi Rama na e bëri Lasgushin Turk......

ke.mu.
Komento