PS mbledh nesër grupin parlamentar, i pranishëm edhe Rama

PS mbledh nesër grupin parlamentar, i pranishëm edhe Rama

Rama në mbledhjen e grupit, foto arkiv

Kryeministri Edi Rama pritet t’i bashkohet të mërkurën në orën 16.00 mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste që do të mbahet në kryesinë e kuvendit.

Hera e fundit që kreu i qeverisë ishte në mbledhjen e grupit ishte 7 maji, kur para ministrave dhe deputetëve njoftoi krijimin e një komisioni të posaçëm anti-korrupsion dhe një draft-rezolutë për thellimin e reformave për mirëqeverisjen, sundimin e ligjit dhe luftën kundër korrupsionit.

Rikthimi i tij në këtë tryezë vjen kur propozimi i tij ka kaluar çdo hallkë në  parlament, dhe Komisioni Antikorrupsion i drejtuar nga Fatmir Xhafaj ka nisur tashmë punën.

Puna e këtij komisioni qe po vazhdon pa praninë e përfaqësueseve të opozitës, pritet të jetë në foks të mbledhjes së nesërme.

M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg