POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Për Kryemadhin kam vetëm mospërgjigje', Rama injoron kryetaren e LSI

Edi Rama dhe Monika Kryemadhi

Teksa kryeministri Edi Rama i bën thirrje Partisë Demokratike për t'u ulur në dialog, duket se për LSI dhe lideren e saj Monika Kryemadhi nuk ka të njëjtën ftesë. Gjatë konferencës me gazetarët pas protestës së 13 Majit ku Kryemadhi nuk ishte prezente, ai u pyet nëse do e ndërronte këtë të fundit me liderin demokrat duke iu referuar marrëveshjes së 17 Majit. Kryeministri u tregua i prerë se përgjigja më e mirë për Kryemadhin është mospërgjigja.


"Tani këtu mungon vetëm një kafe turke që ta cojmë deri në fund. Nuk kam asnjë përgjigje. Përgjigja më e mirë për zonjën kryemadhi është mospërgjigja. Nuk kam asnjë përgjigje për Monika Kryemadhin", u shpreh Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Gati për dialog me Bashën (jo Kryemadhin), por asnjë negociatë: 30 Qershori nuk lëviz


m.v./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Shunden Bunden: 14/05/2019 16:31

    Mona Mona na shton nepset tona

    Përgjigju