'Për më shumë siguri në rrugë', semaforë LED në dy rrugë të Tiranës

Semaforët e vjetër përgjatë Unazës së Vogël dhe Rrugës së Kavajës, janë zëvendësuar me semaforë të rinj me dritë LED.

Siguri për këmbësorët dhe qarkullimin e mjeteve, në një rrugë kompletuar anë e kënd, sipas standardeve më të mira evropiane.

Ekipi i i Bashkisë Tiranë vijon punën edhe në këto ditë të nxehta gushti, në mënyrë që kur kryeqytetasit të kthehen nga pushimet të gjejnë Tiranën me të gjithë fasilitetet e nevojshme për fillimin e vjeshtës.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kërkohet certifikata e vaksinimit për tu futur në bare e restorante?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama: Von der Lyen avokat e palëkundur e integrimit të rajonit, BE është lodhshme, por duhet durim