Për shoqërueset e nuses, këto janë 5 ngjyrat e fustaneve që duhet të keni parasysh

Për shoqërueset e nuses, këto janë 5 ngjyrat e fustaneve që duhet të keni parasysh

Foto ilustruese

Sigurisht që në ditën e dasmës, vëmendja është te çifti, por sidomos te nusja! Fustani që ka veshur, aksesorët, grimi apo këpucët që zgjedhur, çdo detaj i saj është në qendër të vëmendjes së të pranishmëve.

Megjithatë as shoqërueset e nuses nuk mbeten pas për nga rëndësia, sidomos për fustanin që zgjedhin për të shoqëruar drejt altarit nusen.

Pavarësisht se është një ceremoni që do të mbahet jashtë qytetit, në kishë apo në bashki, ngjyrat që duhet të zgjedhin shoqërueset e nuses në dasmat e këtij viti janë tejet elegante.

Pesë trendet dominuese janë këto:

1-Bluja e qiellit

2-Një miks mes toneve portokalli dhe kafe

3-Fustan me motive lulesh

4-E kuqja e perëndimit

5-E zezë klasike

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Goli i shpejtë na prishi punë', Bledi Shkëmbi pas eliminimit: Ndeshjet në shtëpi janë më të vështira

'Goli i shpejtë na prishi punë', Bledi Shkëmbi pas eliminimit: Ndeshjet në shtëpi janë më të vështira