Përfitoi nga errësira dhe u arratis, shpallet në kërkim i riu që po transportonte 9 emigrantë të paligjshëm në Pogradec

Përfitoi nga errësira dhe u arratis, shpallet në kërkim i riu që po transportonte 9 emigrantë të paligjshëm në Pogradec

Foto ilustruese

Një 24 vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Pogradecit, pasi nuk i është bindur urdhrit të efektivëve për të ndaluar gjatë mesnatës. Ai shtoi shpejtësinë e makinës me të cilën qarkullonte sapo policia i kërkoi të ndalonte.

Duke përfituar nga errësira, i riu R.S ka braktisur automjetin e tij dhe është larguar nga vendngjarja. Ndërkohë pas kontrolleve të kryera nga efektivët, në makinën tip “Volvo”, u zbuluan 9 emigrantë të paligjshëm të cilëve, 24 vjeçari u kishte premtuar se do t’i transportonte drejt vendeve të BE në këmbim të shumave monetare.

Ndërkohë policia është vënë në kërkim të të riut ndaj të cilit rëndon akuza e trafikimit të emigrantëve të paligjshëm në këmbim të pagesave të caktuara.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash