Performanca mbresëlënëse e Eneda Tarifës tek Liqeni i Bovillës

"Tirana Sessions" ka bërë bashkë 8 super artistë, që do na zbulojnë disa nga pikat më të mrekullueshme turistike të Tiranës. Qyteti i Tiranës, me ndryshimet që po pëson dita-ditës këto pesë vite dhe mundësive të shumta për argëtim, po kthehet gjithnjë e më shumë në një destinacion turistik jo vetëm për qytetarët e huaj por edhe ata vendas.

Përshkrimet si një ‘qytet i gjallë’, ‘me ngjyra’ janë thjesht shprehje për të dhënë idenë e kulturës, pasionit dhe optimizmit që ndihet në qytetin tonë teksa vizitoni një nga atraksionet, muzeumet, kështjellat përreth, apo klubet e natës dhe baret në pjesët më moderne të qytetit. Ndërkaq, agroturizmi po zë gjithnjë e më shumë një vend të veçantë në ekonominë e Tiranës. Shumë ekonomi të vogla nga fshatrat e Tiranës, i janë kushtuar më së shumti zhvillimit të agroturizmit me bazë te produktet bio të zonave periferike.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Tensionet në Kosovë,  Stresi ‘shpërthen’ ndaj serbëve, i gatshëm të shkojë në veri: Le të vinë k*rvat se gati na kanë

Tensionet në Kosovë,  Stresi ‘shpërthen’ ndaj serbëve, i gatshëm të shkojë në veri: Le të vinë k*rvat se gati na kanë