Përfshihet nga flakët një peshkarexhë në Triport në Vlorë, rrezikohen anije të tjera! Dyshohet për zjarr në motor

Një peshkarexhë ka marrë flakë sot në Triport në qytetin e Vlorës. Sipas raportimeve paraprake dyshohet se ka rënë zjarr në motorin e saj. Në vendngjarje kanë shkuar dy zjarrfikëse dhe forca policie. Flakët në peshkarexhë rrezikojnë edhe anije të tjera.

"Rreth orës 13:05, në Triport, Zvërnec, ka rënë zjarr dhe është djegur një mjet lundrues, anije peshkimi, e ankoruar, në pronësi të shtetasit F. S., në të cilën po kryeshin riparime. Si pasojë e zjarrit ka vetëm deme materiale. Nga hetimet paraprake rezulton se mjeti ka marrë flakë aksidentalisht. Vijon puna me grupin hetimor për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes", ka njoftuar paraprakisht policia e Vlorës. 

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se deputetët e opozitës duhet të jenë në Kuvend dhe të mos e braktisin atë në legjislaturën e re?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pas Gjirokastrës, LSI ankimon në KAS edhe qarkun Berat: Gjatë numërimit na janë marrë të paktën 80 vota të vlefshme