Përfshihet nga flakët pylli i Kreshpanit në Fier, zjarri përpin pyjet! Forcat zjarrfikëse me mjete rrethanore punojnë për shuarjen flakëve

Një zjarr masiv ka rënë në pyllin e Kreshpanit, në Cakran të Fierit. Forcat nga repartet zjarrfikëse të Fierit, Patosit dhe Roskovecit kanë shkuar në vendin e ngjarjes. Ende nuk bëhet e ditur se pse është shkaktuar zjarrit. Siç shihet edhe nga pamjet forcat zjarrfikëse po ndihmojnë në shuarjen e flakëve me mjete rrethanore.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Ethet’ për një karrige në Bundestag, sfida e një shqiptari që kandidon për CDU: Edhe pa Merkel do jemi njësoj