Crvena Zvezda mposhti minimalisht 1-0 Tiranën në "Air Albania" dhe kualifikohet për në turin e tretë të Champions League. Përfundon në turin e dytë aventura në Champions League e kampiones së Shqipërisë.

Por Tirana zhvilloi një super ndeshje ndaj kampionëve të Serbisë duke pasur raste shumë të pastra shënimi dhe duke ia vështirësuar jetën ekipit serb. Pjesa e parë u mbyll pa gola pavarësisht tre rasteve që krijuan bardheblutë.

Në pjesën e dytë Ernest Muçi i Tiranës për fat të keq goditi shtyllën dhe më pas menjëherë skuadra e Egbo u ndëshkua nga serbët. Ekipi i Stankovic realizoi me Tomane në minutën e 61-të pas një goditje këndi. Tirana provoi të barazonte dhe rastet i pati por nuk finalizoi dot.

Zvezda vijon më tej në Champions ndërsa Tirana mbetet në Europë por aventurën tashmë duhet ta vijojë në turin e tretë të Europa League. Gjithsesi kampionët e Shqipërisë bënë një paraqitje shumë të mirë por fati i keq i ndëshkoi./ Përgatiti Andi Kapxhiu

Nën masa të forta sigurie! Përfundon ndeshja Tirana-Crvena Zvezda, serbët nxjerrin nga Championsi bardheblutë (VIDEO)

Ora 22:40
Përfundon ndeshja Tirana-Crvena Zvezda, serbët nxjerrin nga Championsi bardheblutë (FOTO)