VIDEO/45 minuta takim 'kokë më kokë' mes Merkel dhe Ramës! Nisen drejt takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe kryeministri Edi Rama kanë përfunduar takimin 'kokë më kokë' që zgjati rreth 45 minuta dhe u zhvillua në Pallatin e Brigadave. Pas takimit ata janë larguar me delegacionet e tyre drejt Business Park ku do të takohen me liderët e Ballkanit Perëndimor.

Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë mbërritur në këtë ambient në pritje për të zhvilluar takimet bilaterale.


Lajmi kryesor:

Merkel në Tiranë, u prit me ceremoni shtetërore! Rama e nderon me medaljen 'Ylli i Mirënjohjes Publike': Danke Angela! Kancelarja: Kënaqësi të bashkëpunoja me ju


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

OKB: Globi drejt katastrofës, 2,7 gradë ngrohje globale