Përgjysmimi i urbanëve në Tiranë, reagon Bashkia: Po marrim masat përkatëse konform kontratës me operatorët

Shoqata e Transportit Publik ka vendosur që nga dita e sotme të funksionojë me gjysmën e kapaciteteve të urbanëve ne Tiranë. Për këtë ka reaguar edhe Bashkia Tiranë e cila thotë se do të marrë masat përkatëse në lidhje me këtë situatë.

 "Bashkia po e ndjek situatën dhe po merr masat përkatëse, konform kontratës me operatorët e transportit.", thuhet në reagimin e Bashkisë Tiranë.

I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

'Pse nxitove që të hyje në autobus...', fjalët prekëse të shoqes në ceremoninë e varrimit të dy nxënësve që u vranë në Gllogjan