Përhapja e koronavirusit, pika kufitare e Kapshticës e mbyllur deri më 8 mars

Pika kufitare e Kapshticës

Pika kufitare e Kapshticës do vijojë të jetë e mbyllur deri më datë 8 mars për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Autoritetet e Policisë Greke njoftojnë se deri më këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja në Greqi do jetë e ndaluar nga kjo pikë kufitare.

Ndërsa dalja nga Greqia dhe hyrja drejt vendit tonë, do të jetë e lejuar nga ora 06:00 deri në orën 22:00, vetëm për këmbësorët dhe mjetet e tonazhit të rëndë (kamiona mallrash).

Mjetet si autobusa, taksi, apo çdo mjet tjetër i transportit të pasagjerëve, nuk do të lejohet të kalojë.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Murrizi ironizon Spiropalin: Ke ardhur në Kuvend duke gjuajtur me kova partinë tënde