Përgjaken rrugët/ Dy aksidente me makinë, vdesin 18-vjeçari dhe 26-vjeçarja

Dy aksidente rruogre kanë rezultuar fatale ditën e sotme, pasi si pasojë kanë ndërruar jetë një 18 vjeçar dhe një 26 vjeçare.

Aksidenti i parë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, në aksin rrugor Fier-Lushnje, aty ku mjeti në të cilin ndodhej 18 vjeçari pasagjer është përplasur me një tjetër mjet.

Ndërsa, ai i dyti ka ndodhur në mesditë, në autostradën Fushë-Krujë-Milot, aty ku një 26 vjeçare është përplasur pas një trajleri dhe pasi është dërguar në spital ka ndërruar jetë.

Aksidenti në aksin rrugor Fier-Lushnje:

Një aksident në aksin rrugor Fier-Lushnje në vendin e quajtur 'Kryqëzimi i Shoferit', i ka marrë jetën 18-vjeçarit Klodian Sharka i cili udhëtonte si pasagjer në mjetin tip 'Benz'. Mjeti drejtohej nga kushëriri i tij, 22-vjeçari Mariglent Sharka. Mësohet se ai është përplasur me një tjetër mjet tip 'Benz' i cili drejtohej nga një tjetër kushëri i viktimës, Bajram Sharka 31-vjeç.

Ndërsa në aksident është përfshirë edhe një mjet tip 'Jaguar' me drejtues një 33-vjeçar nga Kopliku.

Vendi ku ndodhi askidenti dhe një nga makinat e përmbysura

Të plagosur kanë mbetur edhe dy drejtuesit e këtyre dy mjeteve të cilët janë dërguar në Spitalin e Lushnjes ku po marrin edhe ndihmën e parë mjekësore.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të kësaj ngjarjeje.

Makinat e përfshira në aksident

m.v./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e ka menaxhuar në mënyrën e duhur sistemi shëndetësor emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento