Peskov: SHBA-ja ndërhyn në punët e brendshme të Bjellorusisë

Peskov: SHBA-ja ndërhyn në punët e brendshme të Bjellorusisë

1679664207_1385759.jpg

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka reaguar lidhur me synimin e Uashingtonit për të caktuar një të dërguar special për të komunikuar me forcat opozitare në Minsk. Kjo është bërë e ditur nga agjencia Tass .

“Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të ndërhyjnë drejtpërdrejt dhe tërthorazi në punët e brendshme të vendeve të ndryshme, përfshirë Bjellorusinë”.


Lajmi kryesor:

Biden: Kina nuk ka dërguar armë në Rusi! Mister helmimi i kundërshtares së Putin! Ministri ukrainas ngre alarmin për centralin bërthamor të Zaporizhzhia-s


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Del EMRI, ja kush është punonjësja e arrestuar në Ministrinë e Shëndetësisë për korrupsion

Del EMRI, ja kush është punonjësja e arrestuar në Ministrinë e Shëndetësisë për korrupsion