Pësoi infarkt gjatë ndeshjes në Euro 2020, Eriksen rikthehet tek Interi, pritet të vendoset e ardhmja e tij në futboll

Christian Eriksen rikthehet te klubi italian i Interit pas infarkt që pësoi në kampionatin europain gjatë një ndeshje me kombëtaren e tij Danimarkën. Mesfushori danez ka postuar një foto ku ka dalë me pjesën tjetër të skuadrës dhe me një fanellë të sezonit të ri me numrin e tij 24.

Mediat italiane bëjnë me dije se gjatë ditëve në vijim Eriksen do t'i nënshtrohet analizave nga ku do të vendoset e ardhmja e karrierës së tij. Mesfushorit danez ju vendos një defibrilator në zemër pasi pësoi infarkt gjatë një ndeshje dhe ra pa ndjenja në fushën e lojës. Ai shpëtoi vetëm falë ndërhyrjes në kohë dhe profesionale të mjekëve të skuadrës kombëtare daneze. Eriksen mund të luajë në Itali vetëm nëse e heq defibrilatorin.

I.K./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Merrte para për regjistrimin e pronave, SPAK kërkon 3 vite burg për ish-kreun e Kadastrës Berat, Ervin Nelaj