Pëson defekt gjatë shfaqjes, avioni i LDB-së bën ulje emergjente në plazhin e Florida-s, 'tmerrohen' pushuesit

Një avion i kohës së Luftës së Dytë Botërore që merrte pjesë në një shfaqje ajrore në Cocoa Beach, u desh të bënte një ulje emergjente në oqean, duke shkaktuar një shok të madh tek shikuesit.

Në videon e filmuar nga një pushues, shihet avioni duke u ulur përpara se të ndalet në oqean, jo shumë larg nga vendi ku njerëzit po notonin.

Fatmirësisht askush nuk është lënduar nga incidenti, i cili ndodhi si pasojë e një defekti mekanik në avionin historik.

TBM Avenger është një bombardues amerikan i krijuar fillimisht për Marinën e Shteteve të Bashkuara dhe Trupat Detare. Ai hyri në shërbim në 1942, në Betejën e Midway dhe nuk është avioni i parë i epokës së Luftës së Dytë Botërore që kishte probleme vitet e fundit. Në vitin 2019, shtatë persona vdiqën dhe shtatë të tjerë u plagosën kur një bombardues B-17G Flying Fortress ra në Aeroportin Ndërkombëtar të Bradley në Connecticut.

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe efekti i vaksinimit, a duhet të hiqet ora policore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vrasje me armë zjarri në Tiranë pas një konflikti, ndërron jetë në spital 27-vjeçari! Disa të shoqëruar (EMRI+VIDEO)