Petulla të buta që nuk thithin vaj nga zonja Albana

Petulla që nuk thithin vaj

Përbërësit:

  • 500-600 gr miell
  • 350 ml ujë i vakët
  • 1 lç maja
  • 1 lç kripë
  • 1/2 lç sheqer
  • Vaj për skuqje

Përgatitja:

Zëmë brumin duke shtuar përbërësit në një tas. Bëjmë kulaçka të vogla dhe i lëmë të vijnë për 30 minuta. Më pas i hapim sa pëllëmba e dorës dhe i skuqin në vaj bimor në nxehtësi mesatare.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Të shtëna me armë në Laknas të Tiranës, dyshohet për një të vrarë dhe 1 i plagosur

Të shtëna me armë në Laknas të Tiranës, dyshohet për një të vrarë dhe 1 i plagosur