Pezullimi nga detyra i zv. drejtorit të OFL-së, zbulohen detajet: Dosjen për Shkëmbin e sollën gjermanët

Artan Shkëmbi

Numri 2 i Operacionit Forca e Ligjit, Artan Shkëmpi u pezullua nga detyra pasi akuzohet për dekonspirim të operacioneve dhe përfshirje në korrupsion.

Sipas burimeve për Report Tv, dosjen me informacionet për Artan Shkëmbin e kanë sjellë gjermanët. Ata kanë qenë suportuesit e parë të Task Forcës e më pas OFL-së. Mësohet se aktiviteti dekonspirues sipas zgjermanëve ka zgjatur ida muaj. Më pas SPAK e ka hetuar Shkëmbin për korrupsion, për të cilin provat ia pranoi gjykata.


Lajmi kryesor:

Korrupsion dhe nxjerrje të sekretit/ Pezullohet nga detyra zv. drejtori i OFL-së, Artan Shkëmbi! Sinjalizimi erdhi nga partnerët e huaj


D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët e 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Denoncimet e PD-së për inceneratorët, Murrizi: Janë ngritje pazari për gjobë