Pezullohen tenderët publike, lejohen vetëm ato që kanë lidhje me COVID-19 (dhe ndërpriten ato që janë në proces)

TIRANË - Bllokohen deri në një urdhër të dytë të gjitha prokurimet e institucioneve dhe ndërmarrjeve publike, njoftoi sot Agjencia e prokurimit Publik.

Sipas njoftimit të kësaj Agjencie, autoritetet kontraktore lejohet të vijojnë procesin e prokurimit vetëm për ato procedura prokurimi që lidhen ngushtësisht me mbulimin e nevojave te dala në kuadër të situatës së shkaktuar nga pandemia Covid 19 dhe që konsiderohen të domosdoshme.

Të gjitha autoritetet kontraktore urdhërohen të pezullojnë gjitha procedurat e prokurimit, përfshirë këtu edhe procedurat e prokurimit me vlerë të vogël, për objekte prokurimi të cilat nuk lidhen ngushtësisht me këtë situatë, deri në një njoftim të dytë.

Gjithashtu, të pezullohen edhe ato procedura prokurimi që janë në proces, objektet e të cilave nuk lidhen me situatën e shkaktuar nga pandemia.

G.M.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento

Komente

  • Laci: 02/04/2020 14:16

    Kush tha qe i kane pezulluar, hapni faqen e APP-se dhe shifni qe shume pak jane pezulluar as 20% e totalit.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nënë e bijë vodhën 84 mijë euro duke përdorur hotelin si karrem, gjykata liron vajzën, mbyll në burg të ëmën e kamarierin