Pjesë e samitit evropian në Firence, shqiptari në Itali publikon foton me kryeministri Rama: Me të madhin

Albert Muça dhe kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës së tij të zhvilluar ditën e djeshme në Firence ka tërhequr vëmendjen edhe të shqiptarëve të cilët jetojnë në Itali.

Albert Muça, një kuzhinier shqiptar i cili jeton prej vitesh në Itali ka publikuar një foto së bashku me kryeministrin Rama.

“Me të madhi”, shkruan ai në gjuhën italiane përkrah fotos në rrjetin e tij social Facebook. 

Kryeministri ka qenë i pranishëm në samitin "Europa një botë që po ndryshon" në të cili ka folur për fitoren e mandatit të tretë dhe objektivin për integrim në BE.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vendimi negativ i BE, sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë e PS: Lajm që pritej! Sukses për Shqipërinë fakti që 27 vende i dhanë dritën jeshile!