Plagosja e sekretarit të PD në Kavajë, Rama: E qartë që ngjarja s'ka lidhje politike! Lulzim ndahu nga Iliri e Saliu, boll bëre kukullën e të paudhëve pa din e iman

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të mesazhit të autorit të plagosjes së sekretarit të PD në Kavajë, Ndriçim Jonuzi Tahiri se ai nuk është socialist por me PD-në. Rama shkruan se tashmë ngjarja është e qartë që nuk është politike dhe se plagosja nuk është faj i PD, por politizimi skandaloz i kësaj çështje është faj i opozitës. Rama i bën thirrje Bashës të distancohen nga deklaratat e Ilir Metës dhe Sali Berishës, duk i quajtur si të paudhë pa din e imam.

"Është krejt e qartë që ngjarja e Kavajës s'ka asnjë motiv politik! Autori s'ka asnjë lidhje me PS, përkundrazi është militant i PD! PD s'ka faj për ngjarjen po për politizimin skandaloz! Lulëzim bëhu burrë, ndahu nga Iliri e Saliu, boll bëre kukullën e të paudhëve pa din e iman", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, palët e përfshira rrëzojnë variantin e konfliktit politik! Rama: E qartë që s'ka motiv politik, politizimi nga PD skandaloz


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe efekti i vaksinimit, a duhet të hiqet ora policore?×

Lajmi i fundit

John

Ivi Kaso në Report Tv: Kemi dyshime për deputetë me të shkuar kriminale! S’ka bashkëpunim Rama-Basha, PD do jetë në parlament në betejë me mazhorancën