Po digjte barërat, flakët përfshijnë tokën me prodhime bujqësore, nën hetim 39-vjeçari në Divjak

Po digjte barërat, flakët përfshijnë tokën me prodhime bujqësore, nën hetim 39-vjeçari në Divjak

Foto ilustruese

Një 39-vjeçar nga fshati Grabiam i Fierit, duke djegur barërat në tokën e tij, flakët i kanë dalë jashtë kontrollit duke djegur një tokë me prodhime bujqësore.

39-vjeçari me iniciale L. C., nga Dushku është vendosur nën hetim.

"Divjakë/Në vijim të punës hetimore për identifikimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin L. C., 39 vjeç, banues në Dushk, pasi ka ndezur zjarr për djegien e barërave në tokën e tij, në fshatin Grabiam, dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke me prodhime bujqësore", njofton Policia.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Antonio Conte flet për përplasjen me trajnerin Tuchel: Problemi ishte mes nesh, nuk e kuptoi pse më tregoi arbritri kartonin e kuq

Antonio Conte flet për përplasjen me trajnerin Tuchel: Problemi ishte mes nesh, nuk e kuptoi pse më tregoi arbritri kartonin e kuq